Video/ ‘O Zot, një fëmijë që qan’, dëshmitarja publikon pamjet pak pas vrasjes së 27-vjeçares shqiptare në SHBA

Këto janë pamjet që dëshmitarët kanë publikuar në rrjetet sociale, të momenteve kur në Florida të SHBA-ve u gjet në makinën e saj 27-vjeçarja shqiptare Joana Peca e pajetë.

Dëshmitarja që ka filmuar videon, ku tregon skenën e krimit, dëgjohet të thotë se ka fëmijë që qajnë dhe që kanë qenë në makinë me trupin e pajetë.

“Është një fëmijë që qan. E shikoni femijen? Po po, shikoni femijen e vogel, me policine. O Zot”, thotë dëshmitarja.

LEXO EDHE  Rushaj: Qeveritarët duan shembjen pallatit në Kinostudio. Ja skema e abuzimit me bonuset e qirave

Mediat amerikane raportuan se në makinë, ishin pikërisht dy fëmijët e mitur të viktimës, të cilët nuk kishin pësuar asnjë dëmtim.

Terksa nuk dihet ende asnjë motiv për vrasjen, policia amerikane ka nisur hetimet.

Autoritetet gjithashtu u kanë bërë thirrje qytetarëve që të raportojnë nëse kanë të dhëna mbi krimin e rëndë.