Nuk mbyllën lokalet, gjobiten me nga 1 mln lekë dy administratorë

Dy administratorë lokalesh në Himarë janë gjobitur me 1,000,000 lekë secili pasi u konstatuan duke ushtruar aktivitetin pas orarit të përcaktuar për mbyllje.

Policia bëri tëditur se janë gjobitur R.T., dhe I.T., , ndërsa i bën apel të gjithë pronareve të lokaleve që të respektojnë masat anti-Covid dhe orarin e përcaktuar për ushtrimin e aktivitetit.

“Në zbatim të këtyre masave, shërbimet e Policisë kanë konstatuar 2 subjekte që ushtronin aktivitetin në kundërshtim me protokollet e sigurisë. Për administratorin e secilit subjekt është vendosur masa administrative 1.000.000 lekë konkretisht shtetasit :

LEXO EDHE  Emri/ U kap në shtëpi bari, dënohet me dy vjet burg shqiptari

-R. T., dhe I. T, pasi kanë vijuar organizimin e aktivitetit, duke mos respektuar orarin e përcaktuar për mbyllje, në lokalet e tyre, në Himarë.

Drejtoria Vendore e Policisë Vlorë apelon për të gjithë administratorët e lokaleve dhe qytetarët që të respektojnë masat anti-Covid dhe orarin e përcaktuar për ushtrimin e aktivitetit”, njoftoi policia.