Albi Alla mbyll aventurën në Kinë, ja klubi i ri i ish-mbrojtësit të Skënderbeut

Ish-mbrojtësi i Kukësit dhe Skënderbeut në Superiore, Albi Alla prej dy vitesh vazhdon karrierën në Kinë teksa ditën e sotme është prezantuar tek skuadra më e re e Nanjing City.

28-vjeçari ishte tek skuadra tjetër kineze e Shanxi Çang, por ka vendosur të kryejë një tjetër huazim brenda kampionatit për eksperiencë të re.

LEXO EDHE  Cafu: Milan mund të fitojë titullin, ja e kujt është merita

Alla spikati në Superiore duke luajtur me disa nga skuadrat më të rëndësishme, teksa në vitin 2017 debutoi dhe me Kombëtaren shqiptare. Që nga viti 2019, Alla u transferua në Kinë dhe si duket është përshtatur mjaft mirë me jetën në kontinentin aziatik.