Zjarr dhe në Përmet, kodra përfshihet nga flakët

Një tjetër vatër zjarri në vend – këtë herë në fshatin Kutal të Përmetit, me flakët që kanë përfshirë kullota dhe pyje

Deri më tani, raportohet se janë djegur 3 hektarë kullota dhe 2 hektarë pyje.

LEXO EDHE  Skandali me tenderat në Albcontrol dhe Trauma, mbi 2.2 mld lekë për pastrim zyrash (Dokumente)

Ndërkohë, terreni i thepisur ia bën të pamundur ndërhyrjen zjarrfikësve nga toka.