Zjarr dhe në Këlcyrë, digjen pyje dhe kullota

Foto ilustruese

Pas Përmetit dhe disa vatrave në Vlorë, edhe në Këlcyrë ka rënë zjarr. Raportohet se 10 hektarë kullota dhe 5 hektarë pyje janë djegur në lartësitë e Ballabanit.

Situata është jashtë kontrollit teksa zjarri ka shkuar deri në zonën e cila përfshin qarkun e  Beratit.

LEXO EDHE  Përmbyset trajleri në aksin Kavajë-Durrës, bllokohet qarkullimi. Ja apeli i Policisë

Zjarrfikëset e kanë të pamundur të ndërhyjne nga toka prej terrenit të vështirë.