Vrau gruan me thikë, del sot para gjykatës shqiptari në Athinë

40-vjeçari shqiptar që vrau gruan e tij në Daphne të Greqisë, u dërgua në gjykatë disa orë më parë dhe më pas iu dorëzua komisariatit, ku do të lihet në qeli deri në marrjen e një dënimi.

Florand Shehu është shfaqur kokë ulur para gjykatës të Athinës, ndërsa mësohet se para trupës gjykuese ai ka qëndruar i heshtur.

LEXO EDHE  Noka: Kuvendi Kombëtar i PD do të mblidhet, Basha kryetar në minorancë

Një ditë më parë 40 vjeçari u vetëdorëzua në polici pasi kishte vrarë me thikë bashkëshorten e tij Anisën, pas një sherri për xhelozi.

Ekzekutimi i viktimës, nënë e një fëmije të mitur ka shokuar opinionin grek dhe shqiptar, marrë shkas nga mënyra se si autori vrau bashkëshorten duke i prerë fytin.