VIDEO/ Panik në Lojërat Olimpike, çiklisti rrëzohet dhe pëson dëmtime të rënda

Dita e djeshme pasoi me një incident në disiplinën e çiklizmit me biçikleta ”BMX” në Lojërat Olimpike ku amerikani Konor Fields u rrëzua keq duke pësuar hemorragji cerebrale.

Në momentet e para të gjithë i kapi paniku, po vetë federata amerikane e çiklizmit doli me një deklaratë duke treguar gjendje e sportistit. Në njoftimin zyrtar, federatat shkruan se gjendja e Fields është e stabilizuar dhe çiklisti ka dalë nga terapia intensive në të cilën ishte.

LEXO EDHE  VIDEO/ Florian Marku i papërmbajtshëm, ofendon rëndë kundërshtarin dhe largohet me forcë nga sigurimi

‘’Vizitat zbuluan një hemorragji cerebrale, por mjekët konstatuan se atleti nuk pësoi dëme të mëtejshme. Pas një nate nën vëzhgim, Konor doli nga faza e kujdesit intensiv, por është akoma i shtruar në spital. Çiklisti theu një brinjë dhe pësoi edeme pulmonare’’, shkruhet në njoftim.