VIDEO/ Depay dhuron spektakël me Barçën, shihni çfarë goli shënon ndaj Stuttgart

Memphis Depay ka gjetur golin e parë me fanellën e Barcelonës, duke shënuar një supergol ndaj Stuttgartit.

Sulmuesi holandez u transferua si lojtarë i lirë te Barcelona në fillim të këtij muaji, pasi vendosi të ndahet me Lyonin.

Transferimi i Depayt në Camp Nou u prit me bujë të madhe, pasi sulmuesi tregoi formë të lartë në Ligue 1 dhe me kombëtaren e Holandës.

Dhe ashtu siç ishin pritjet edhe dolën, pasi Depay po arrin të lë gjurmë qysh në ndeshjen e tij të parë si titullar me fanellën e Barcelonës.

LEXO EDHE  Kategoria e Parë/ Bylis bën "autokritikë", ja rezultatet e 8 ndeshjeve të ditës së sotme

Sulmuesi këmbëshpejtë ka shënuar tashmë golin e parë me Barcelonën në ndeshjen miqësore ndaj Stuttgartit.

Depay shënoi një supergol në minutën e 21-të të ndeshjes, pas fillimisht bëri një driblim fantastik para goditjes.

https://www.youtube.com/watch?v=2ZHRslEYUKs