Kultivuan bimë narkotike, arrestohen burrë dhe grua në Lezhë (Emrat)

Policia e Lezhës ka arrestuar 2 persona (burrë dhe grua), për kultivim të bimëve narkotike.

Mësohet se janë vënë në pranga shtetasit Pjetër Kola, 64 vjeç dhe bashkëshortja e tij, shtetasja Dava Kola, 62 vjeçe, banues në Zejmen, Lezhë, ku si rezultat i kontrolleve, në fshatin Krajën, Lezhë, në një ambient të hapur janë konstatuar në tentativë për të kultivuar bimë narkotike.

LEXO EDHE  Kroacia shkatërron një rrjet që trafikonte migrantë, sekuestrohen 80 mijë euro

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.