Kadilli kërkoi distancimin e PD nga Berisha, Shehu: Turp i vërtetë!

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli ka reaguar pas deklaratave të kryediplomates amerikane Yuri Kim e cila kërkoi largimin e Berishës nga Parlamenti i ardhshëm. Kadilli tha se PD duhet të distancohet nga lidershipi i vjetër.

Për këtë ka reaguar deputeti i zgjedhur i PD-së në Gjirokastër, Tritan Shehu. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Shehu e ka konsideruar “turp” këtë deklaratë. Sipas tij, antiamerikanizmi për të cilën flet Kadilli është një gënjeshtër pasi demokratët i kanë promovuar vlerat amerikane prej kohësh, duke u nisur që nga Sali Berisha.

“Po lexoj ne media qe Kadilli duke sulmuar dhe Bashen paska thene: Mbeshtetesit fanatike te Berishes jane kthyer ne antiamerikane! Sikur te kishte zbuluar talebanet ne PD flet ky Kadilli!!! Dhe pastaj enderon te behet dhe kryetar i PD! Turp i vertete ky. Kjo eshte vetem nje genjeshter monstruoze dhe nje provokim i ulet. Dashuria e respekti i pa kufishem per ShBA ka qene ne themel te PD, qe ne lindje te saj…e vazhdon te jete ne te gjitha nivelet e kesaj partie, edhe pavaresisht debateve tona te brendeshme. Dhe promotori i ketij parimi te madh ka qene pa nderprerje pikerisht Berisha vete. E tille vazhdon PD edhe sot me kryetar Bashen” , shkruan Shehu.

LEXO EDHE  Kroacia shkatërron një rrjet që trafikonte migrantë, sekuestrohen 80 mijë euro