E rëndë në Turqi, ekzekutohen 7 anëtarë të një falje kurde

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një natë më parë në Konya të Turqisë. Mësohet se një familje kurde me 7 anëtarë janë vrarë nga grupi nacionalist “Ujqërit Gri” dhe ka prapavijë etnike. Mediat shkruajnë se familja kurde u sulmua nga i njëjti grup që ishin edhe fqinjë me ta.

LEXO EDHE  Zgjedhjet në Rusi/ Dalin rezultatet e para, partia e Putin drejt një fitoreje bindëse

Gjatë sulmit ata rrahën familjarët dhe u shoqëruan në polici, ndërsa sot u rikthyen duke i ekzekutuar të gjithë.