Detaje nga vetëvrasja e 13-vjeçarit në Mat/ Vëllai i vogël pa gjithë skenën…

Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me vetëvrasjen aksidentale të 13-vjeçarit me armë gjahu në Mat.

Mësohet se 13-vjeçari ruante bagëtitë e fqinjit të tij, me vëllanë e tij të vogël në mal.

Ishte pikërisht pronari i bagëtive, i cili i kishte dhënë 13-vjeçarit armën me të cilën ai fatkeqësisht u vetëvra teksa luante me të.

LEXO EDHE  Njihuni me deputeten e parë shqiptare në Bundestag

Gjithashtu, raportohet se vëllai i tij i vogël vetëm 11 vjeç, pa të gjithë skenën e tmerrshme dhe ky i fundit ka bërë plot 2 orë rrugë në këmbë nga stani në shtëpi për të lajmëruar prindërit për atë se çfarë kishte ndodhur me të vëllanë.