Pse Kim e bëri kaq hapur kërcënimin e saj? Ja si përgjigjet Berisha

Ish-kryeminisrti Sali Berisha ka komentuar edhe njëherë deklarata e bëra nga ambasadorja Yuri KIm, e cila kërkoi përjashtimin e tij nga grupi parlamentar i PD.

I pytur nga Beti Njuma në RTV Ora se përse erdhi tani kërcënimi i Yuri Kim, Berisha tha se nuk është i bindur pse erdhi ky sulm, por ai do vijojë të qendrojë i palëkundur në misionin e tij.

Pjesë nga biseda:

Gazetarja: Pse Kim e bëri kaq hapur kërcënimin e saj?

Berisha: Nuk jam kaq i bindur pse Kim e bëri sulmin politik dhe kërcënimin hapur. Mund t’iu them se asgjë nuk e lëkund Sali Berishën në përputhje të misionit të tij në mbroijtje të interesit kombëtar.

Gazetarja: Në rrethin gazetaresk flitet se disa ambasadorë do të bojkotojnë seancën e parë plenare në rast se ju do të jeni i pranishëm, çfarë do të thoni?

Berisha: Nuk kam asnjë lidhje me protokollin e parlamentit. Jam deputet që do ulem krenarisht në vendin tim, me motivimim më të madh se ndonjë herë tjetër dhe cili ështëvendimi që do marrin deputetet në sallë ajo është në hesapin e tyre.

LEXO EDHE  A ka grupime në PS, përplasje mes tyre? Gjiknuri paralajmëron Ballën dhe ironizon Braçen