Kultivonin kanabis në pyjet e Pezës, 3 të arrestuar dhe 2 në kërkim

Tre persona kanë rënë në prangat e policisë së Tiranës ndërsa dy të tjerë janë shpallur në kërkim për veprën penale “Kultivim i bimëve narkotike” kryer në bashkëpunim.

Të arrestuarit janë M. V., 28 vjeç, Z. T., 42 vjeç dhe Q. T., 58 vjeç.

Si dhe u shpallën në kërkim shtetasit A. P., 35 vjeç dhe K. T., 24 vjeç.

LEXO EDHE  Kush gënjen? Rama: Nuk kam folur me Vuçiç. Deputeti i PS: Jam i sigurtë që ka folur

“Këta shtetas, në bashkëpunim me njeri-tjetrin, kanë kultivuar bimë narkotike në një sipërfaqe të pyllëzuar, në vendin e quajtur ‘Dorëz’, Pezë e Madhe”, njoftoi policia.

Gjatë kontrolleve në banesat e 3 shtetasve të arrestuar, u gjetën dhe sekuestruan 3 armë gjahu dhe sende të tjera të kundërligjshme, shtuan të njëjtat burime.