E trishtë/ Ndihmoi zjarrëfikësit duke i dërguar ujë, ndërron jetë 25-vjeçari (Foto)

Një nga viktimat në Turqi, nga zjarri masiv, është Şahin Akdemir, 25 vjeçari nga Marmaris. Mësohet se i riu kishte ndihmuar vullnetarisht ekipet e zjarrfikësve për të shuar zjarret, por nu kia kishte dalë të rezistonte më shumë.

Mediat turke shkruajnë se për dy ditë ai u kishte dërguar ujë zjarrfikësve me motorin e tij dhe në postimin e fundit para së të humbiste jetën, ai kishte bërë thirrje që ata të ndihmoheshin.

LEXO EDHE  Erdogan dëboi ambasadorin e SHBA, DASH kërkon sqarime

Gjithashtu kanë ndërruar jetë edhe dy persona, Osman dhe Şehri Kardaş, të cilët u gjetën të shkrumbuar në kuzhinë dhe tualet dhe dyert ishin të kyçura në momentin e zjarrit.

Në një rrëfim për CNN Turk i biri rrëfen mes lotëve se i ati e kishte marrë në telefon për t’i thënë se shtëpia ishte rrethuar nga flakët dhe kishte nevojë për ndihmë. “Biri im nxito”, ishin fjalët e fundit që dëgjoi nga i ati.

Ndihmoi zjarrëfikësit duke i dërguar ujë, 25-vjeçari