Koronavirusi në M.Veriut/ Dy viktima dhe 74 të infektuar në 24 orët e fundit

Maqedonia e Veriut ka regjistruar për të disatën ditë radhazi rritje rastesh me COVID-19. 74 të infektuar ka pasur në 24 orët e fundit teksa janë shënuar dhe dy viktima.

Lajmi i mirë është se Maqedonia e Veriut po vijon me ritme të larta vaksinimin teksa 510 mijë qytetarë kanë kryer të paktën një dozë.

LEXO EDHE  Ngjarja në Vlorë/ Nipi vr*u xhaxhain pas sherrit për ullinjtë

Gjithsesi 381 mijë 182 qytetarë tashmë e kanë përmbyllur procesin e dy dozave të vaksinimit