Dy makina përfshihen nga zjarri në ‘Rrugën e Kombit’

Dy makina janë përfshirë nga flakët në Rrugën e Kombit. Policia dhe zjarrfikëset janë në vendngjarje.

Nuk dihet akoma shkaku pse janë djegur automjetet, por paraprakisht nuk raportohet për persona të lënduar.

Dyshohet se ka vetëm dëme materiale. Ndërkohë, një tjetër vatër zjarri ka rënë në Ndrefushas të Rrëshenit, në një sipërfaqe prej 1 hektarë në pemë frutore.

LEXO EDHE  Incidenti në kufi/ Vuçiç shpërthen ndaj BE dhe NATO: Deri kur do të durojmë dhunën e Albin Kurtit?

Aktualisht, zjarrfikësja ka vënë nën konrtoll flakët e zjarrit.