Vrasja në Lushnjë, ja kush është viktima /FOTO

Personi që shihni në foto është 30-vjeçari Romeo Hasalla, i cili mbeti viktimë e një konflikti për pronat mes kushërinjve të parë në një fshat të Lushnjës mëngjesin e sotëm.

I riu humbi jetën dhe tre të tjerë u plagosën pasi u qëlluan me armë gjahu nga kushërinjtë e tyre.

LEXO EDHE  VIDEO/ Pamjet e çuditshme, çfarë ndodhi me kreun e PD në Durrës?

Të plagosur kanë mbetur babai i viktimës, Shuaip Hasalla 65 vjeç, dhe dy vëllezërit Emiljano Hasalla dhe Laert Hasalla, 31 vjeç.

Policia ka shpallur në kërkim dy autorët, vëllezërit Kastriot Hasalla dhe Afrim Hasalla.

Lexo edhe:

Sherr mes kushërinjve, një i vrarë tre të plagosur (Emrat)