VIDEO/ Shqiptari përplasi për vdekje të moshuarin dhe ikën. Arrestohet nga policia (Emri)

Daily Mail ka publikuar videon e momentit kur 23-vjeçari shqiptar Ermir Loka, aksidenton një 72-vjeçar në Londër.

Në pamje shihet se i riu pas aksidentit është larguar nga vendi i ngjarjes duke e lënë të moshuarin në mes të rrugës.

Ermir Loka

Si pasojë e përplasjes i moshuari kishte marrë plagë të rënda dhe ka humbur jetën 8 ditë më vonë në spital.

LEXO EDHE  Shkodër/ Transportonin lëndë drusore në mënyrë të paligjshme, bllokohen 5 automjete

“Daily Mail” shkruan se 23-vjeçari qëndronte ilegalisht në Angli dhe dyshohet se nga frika se mos kapej nga policia për shkak se nuk kishte dokumentacionin e duhur është larguar nga vendngjarja duke mos i dhënë ndihmë 72-vjeçarit.

Ermir Loka është arrestuar dhe është dënuar me 2 vite burg.