Kontratë deri në vitin 2025, Real Madrid rinovon me mbrojtësin

Real Madrid do të zyrtarizojë në orët e ardhme firmën me Dani Carvajal. Mbrojtësi pritet të firmosë kontratë deri në verën e vitit 2025, duke shtyrë me 4 vite kontratën aktuale, e cila përfundon pas një viti.

Lajmin e bën të ditur Marca, e cila shton se zyrtarizimi i marrëveshjes me mbrojtësin e djathtë do ndodhë në orët në vijim. Media madrilene paralajmëron edhe një rinovim tjetër.

Bëhet fjalë për Karim Benzema. Kontrata e francezit përfundon gjithashtu në verën e vitit të ardhshëm dhe palët kanë gjetur marrëveshjen për të rinovuar deri në vitin 2023.

LEXO EDHE  VIDEO/ “Legia ka gjetur Gareth Bale, është vetëm 20-vjeç”, në Poloni mahniten nga sprinti i Ernest Muçit

Madrilenët janë përqendruar më shumë te rinovimet, sesa te blerjet në këtë merkato. Marrëveshjet me Benzema e Carvajal ndodhin pas akordeve me Modric (deri në maj 2022), Lucas Vasquez (deri në qershor 2024) dhe Nacho (deri në korrik 2023).