I vodhi çantën me para një personi, arrestohet 29-vjeçari në Lushnje

Policia e Lushnjës ka arrestuar një 29-vjeçar, pasi vodhi një çantë me para një shtetasi. Sipas policisë, i riu u arrestua gjatë ndjekjes.

“Në Lushnjë, pas marrjes së njoftimit se në lagjen “Kongresi”, një shtetas i kishte marrë çantën me para shtetasit Ç. S. dhe ishte larguar, menjëherë në vendngjarje shkuan shërbimet e Policisë dhe si rezultat i vlerësimit maksimal dhe angazhimit profesional u bë e mundur zbardhja e ngjarjes së ndodhur, duke vënë para përgjegjësisë penale autorin e dyshuar. Shtetasi F. B., 29 vjeç, banues në Lushnjë, u kap gjatë ndjekjes nga shërbimet e Policisë, në lagjen “Xhevdet Nepravishta”, së bashku me shumën e parave të vjedhura”, njofton policia.

LEXO EDHE  Reagon Agron Shehaj: Ja çfarë ndodhi në mbledhjen e grupit të PD-së