Tragjike, vdes papritur foshnja 3 ditëshe, mister shkaqet

Një ngjarje rëndë ka ndodhur në Uells ku një foshnjë, e cila kishte vetëm 3 ditë që kishte lindur vdiq në shtrat midis prindërve të saj pasi u ushqye me gji nga nëna e saj.

Patologët thanë se shkaku i saj i vdekjes nuk mund të përcaktohej. Ajo filloi të ushqejë me gji Lunën rreth orës 21:30 dhe të dy prindërit e rraskapitur ranë në gjumë.

LEXO EDHE  Pas votimeve, Gjermania përballet me negociata të gjata për një qeveri koalicioni

Nëna e saj u zgjua katër orë më vonë për të zbuluar se Luna nuk po reagonte dhe u deklarua e vdekur nga ndihmësit e mjekut 50 minuta më vonë.

Mësohet se Luna lindi dy javë para kohe në 9 maj 2020, nga operacioni cezarian i urgjencës. Një ekzaminim pas vdekjes u krye, por shkaku i vdekjes u regjistrua si “i papërcaktuar”.