Përfshihet nga flakët pylli i Kreshpanit në Fier

Një zjarr ka përfshirë pyllin e Kreshpanit në Cakran të Fierit. Zjarri po përhapet me shpejtësi për shkak të temperaturave të larta.

Ndërkohë në vendin e ngjarjes kanë shkuar forcat zjarrfikëse të Fierit, Patosit dhe Roskovecit.

LEXO EDHE  Kishin paguar nga 15 mijë paund për të udhëtuar drejt Britanisë, kapen 69 shqiptarë

Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit.