Zjarret rrezikojnë 3 fshatra në zonën e Patras, evakuohen banorët

Temperaturat e larta kanë shkaktuar një situatë të rënduar zjarresh në shumë vende. Greqia është një ndër vendet që po përballet me një situatë të pazakontë në zonën e Patras ku rrezikohen tre fshatra.

Këmbana e alarmit është në fshatin Souli, ku flakët e zjarrit kanë filluar që të djegin dhe shtëpitë e para në këtë zonë.

LEXO EDHE  Koronavirusi në Greqi/ 24 v*ktima dhe 1100 të infektuar në 24 orët e fundit

Ndërkohë era e fortë favorizon dhe e bën të vështirë shuarjen e flakëve. Gjithashtu ka filluar evakuimi i Riganokampos.