Emri+FOTO/ U kap në shtëpi bari, dënohet me dy vjet burg shqiptari

Autoritetet britanike arrestuan një shqiptar, i cili ishte dënuar me dy vite burg, me akuzën e kultivimit të narkotikëve.

Mediat britanike bëjnë me dije se shqiptari Gani Muca, jetonte në një dhomë në banesën trekatëshe, ndërsa në të gjitha dhomat e tjera kultivohej kanabis.

27-vjeçari shqiptar u tha oficerëve se ai kishte jetuar në pronë për tre javë pasi kishte rënë dakord të kujdesej për bimët narkotike.

Ai u shpreh se ai ishte paguar 80 paund në javë për ushqim dhe i ishte ofruar një pjesë e fitimeve nga shitja e kanabisit.

LEXO EDHE  Koronavirusi i merr jetën 30-vjeçares nga Durrësi, vuante nga zemra dhe hipertensioni

Ndër të tjera 27 vjeçari ka deklaruar se kishte qenë aty që nga muaji shkurt dhe kishte hyrë lirisht në territorin britanik. Ai u deklarua fajtor për prodhim të lëndëve narkotike.

Droga e mbjellë në banesën trekatëshe nëse do të hidhej në treg do të kapte vlerën e 70 mijë paundëve.