Zyrtare/ Raphael Varane transferohet tek Manchester United

Tani zyrtarisht, Raphaele Varane është lojtar i Manchester United. Varane e ka veshur fanellën e Realit 10 sezone, ka bërë 360 paraqitje, ka shënuar 17 gola, ka fituar katër trofe të UEFA Champions League dhe shumë të tjerë.

Tashmë është zyrtare. Real Madridi dhe Manchester United kanë arritur marrëveshje për Raphael Varanen.

Të dy klubet e kanë konfirmuar këtë në faqet zyrtare, raporton Gazeta Express.

Varane pritet t’i kryejë të mërkurën testet mjekësore dhe të prezantohet te Manchester United.

LEXO EDHE  Kallaku: Teuta ka 24 kapitenë, Partizani dhe Vllaznia rivalët tanë

Raportohet se ai ka arritur marrëveshje 4+1 vjeçare me Djajtë e Kuq.

Varane e ka veshur fanellën e Realit 10 sezone, ka bërë 360 paraqitje, ka shënuar 17 gola, ka fituar katër trofe të UEFA Champions League dhe shumë të tjerë.