VIDEO/ Kualifikimi me përmbysje në Conference League, shikoni festën e “çmendur” të Teutës

Teuta arriti të përmbyse rezultatin ndaj rivalëve të D’Eskaldesit duke u kualifikuar për më tej në turin e tretë.

Suksesi i durrsakëve ishte i madh, dhe i tillë është pritur dhe nga lojtarët. Faqja e Teutës ka shpërndarë një video pas ndeshjes ku shihet se si ‘’djemtë e detit’’ festojnë trifumin në fushën e lojës, teksa udhëheqësi është trajneri Edi Martini.

LEXO EDHE  Real Sociedad nuk ndalet në La liga, fiton edhe Betis

Kujtojmë se Teuta në raundin e tretë të Ligës së Konferencës do të ndeshet me Shamrok Rovers, teksa ndeshja e parë do të luhet në Irlandë në datën 5 gusht.