Jennifer Lopez nuk pi më alkool, zbulon arsyen e çuditshme

Jennifer Lopez ka treguar që nuk pi më alkool, dhe ekziston një arsye e mirë për të. Jennifer Lopez qëndron larg alkoolit për të ruajtur lëkurën e shëndetshme.

Lopez pa dyshim ka një çehre të mahnitshme, dhe sekreti i saj është thjesht të mos pini alkool. Për më tepër, ajo gjithashtu qëndron larg pirjes së duhanit dhe kafeinës.

“Unë nuk pi alkool as kafe,” i tha ajo Us Weekly. “Kjo vërtet shkatërron lëkurën tuaj ndërsa plakeni.”

Lopez gjithashtu shmang daljen në diell, por kur e bën atë, ajo sigurohet që të krem mbrojtës kundër rrezeve të diellit. Kjo e ka ndihmuar lëkurën e saj të tregojë shumë pak shenja të plakjes. Për më tepër, ajo pi shumë ujë dhe bën të paktën 7 ose 8 orë gjumë çdo natë.

LEXO EDHE  E martuar dhe me dy fëmijë, ja si duket sot Mirjeta e "Big Brother 4" (Foto)

Lopez tregoi: “Unë dua nëntë ose 10 orë të mira, por kurrë nuk mund ta arrij atë. Kështu që shtatë ose tetë janë të detyrueshme. Nëse nuk e marr atë thjesht nuk ndihem mirë. Filloj të ndjehem e çmendur, jam emocionale dhe ndjehem e lodhur gjatë gjithë kohës.”