Policia i prish pushimet luksoze David Beckham, zbulohet arsyeja

David Beckham është përballur me një problem gjatë pushimeve në Mesdhe. Ish-futbollisti i famshëm po shijon rrezet e diellit dhe detin në një jaht luksoz, së bashku me familjen e tij në Itali. Por teksa po relaksohen, fëmijët e mitur të David dhe Victoria Beckham, teksa udhëtonin me ski në Amalfi, u vunë re nga Guardia di Finanza. Cruz dhe Harper janë përkatësisht 16 dhe 10 vjeç

Mediat italiane shkruajnë se edhe pse të dy fëmijët kishin mbrojtje sigurie, ata nuk po respektonin legjislacionin italian. Ky i fundit parashikon që ato mjete duhet të drejtohen nga të rriturit dhe me licencë detare.

LEXO EDHE  Ish-konkurrenti i “Për’puthen” bëhet baba për herë të parë (Foto)

Në këtë sezon bregu i Amalfit është i mbushur me shumë pushues prandaj edhe Cruz e Haper nuk kaluan pa u vënë re. “The Sun” shkruan se nisur nga kjo, Guardia di Finanzia ka mbërritur menjëherë në jahtin e shtrenjtë të David Beckham dhe djemtë u tërhoqën menjëherë në bord dhe filluan “negociatat”.

Thuhet se ishte një diskutim i përzemërt, i cili me sa duket shërbeu për të shmangur një ndëshkim të pakëndshëm për familjen Beckham.