Lajm i trishtë! Aktori i famshëm i “Gladiator” gjendet i pajetë në dush, dyshimet (Foto)

Aktori Cottish Mike Mitchell, i cili luajti në filmat kryesorë “Gladiator” dhe “Braveheart”, u gjet i vdekur të Dielën në një marinë në rrethin Fethiye të provincës Muğla, në Turqinë Jugperëndimore.

Sipas një raporti nga Agjencia e Lajmeve Demirören (DHA), aktori ishte duke pushuar në qytetin turistik kur pësoi një sulm në zemër teksa po bënte një dush në marinën e vendosur në Rrugën Fevzi Çakmak të Fethiye, shkruan “Daily Sabah”.

Drejtori i marinës, Burak Ardahan, dyshoi dhe shkoi të kontrollojë pasi aktori nuk la dushin për një kohë të gjatë. Ardahan thirri punonjësit shëndetësorë të resortit për të kontrolluar gjendjen e tij dhe ata zbuluan se ai kishte ndërruar jetë tragjikisht.

Trupi i Mitchell u transferua në morgun e Institutit të Mjekësisë Ligjore Muğla, ku ai do t’i nënshtrohet autopsisë.

LEXO EDHE  Publikon fotografitë me sy të nxirë, çfarë i ndodhi blogeres 

Policia ka filluar një hetim në lidhje me incidentin, por një sulm në zemër duket shkaku më i mundshëm për vdekjen e tij.

Mitchell konkurroi për një bandë titujsh, përfshirë Njeriun më të Fortë të Britanisë. Ai fitoi pesë tituj Masters Mr. World gjatë rrugës. Në vitin 2010, ai u vlerësua me nderimin më të lartë të WFF (Federata Botërore e Fitnesit), Çmimi Legjenda e Gjallë. ”

Mitchell luajti në shumë filma përveç roleve të tij në “Braveheart” dhe “Gladiator”. Aktori skocez gjithashtu mori pjesë në “Një ditë heqje”, “Qyteti i ferrit”, “The Planet”, “Emmerdale” dhe “Jeta në linjë”.