Dosja 339/ Lirohet nga burgu ‘Niçja’ i Shijakut dhe 4 të tjerë, argumenti skandaloz

Astrit Avdylaj ose i njohur ndryshe si ‘Niçja’ i Shijakut mësohet se është liruar nga qelia.

Edhe pse u dënua me 6 vite e 4 muaj burgim. Niçja mësohet se ka lënë burgun për shkak se i përfunduan afatet e paraburgimit.

Bashkë me të kanë fituar lirinë edhe katër anëtarë të tjerë të arrestuar në kuadër të operacionit “Volvo 4”.

LEXO EDHE  Manjani ironizon Bashën: Mirë që të vodhi Rama, se me këto hajvanllëqe që ke nxjerrë je një Enveruc

Avdylaj u vu në pranga në vitin 2018, me akuzën e prodhimit dhe trafikut të heroinës.

Ndërkohë që u kap në përgjimet e dosjes 339.

Ku pjesë të kësaj dosje u publikuan edhe nga “Bild” ku ish-kreu i bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako fliste në telefon me Astrit Avdylajn të cilin e thërriste “Niçe’.