Vodhi 3 celularë dhe bizhuteritë e një gruaje, arrestohet 22-vjeçari në Lezhë

Policia e Lezhës ka arrestuar një 22-vjeçar me inicialet Xh. B., pasi dyshohet se i ka vjedhur 3 aparate celularë, një sasi lekësh dhe disa bizhuteri një gruaje me inicialet V.P, të cilat më pas i çoi t’i shiste në një pikë në qytet, por janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale.

LEXO EDHE  Ndryshon lëvizja, ja çfarë duhet të dinë drejtuesit e mjeteve që udhëtojnë nga Durrësi në Tiranë

Materialet hetimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Vjedhja” dhe “Përvetësimi i parave dhe mallrave që rrjedhin nga vepra penale ose veprimtaria kriminale”.