Vdiqën nga përmbytjet në Gjermani, kush është çifti shqiptar që u përcoll në banesën e fundit

Një çift i moshuarish dhe një vajzë e re ishin viktimat shqiptare për shkak të përmbytjeve në Gjermani. Mësohet se të tre viktimat ishin nga Kosova. Së fundmi është bërë me dije edhe identiteti i dy viktimave, çiftit të moshuar.

Ata janë Shaban e Raze Delija. Dy të moshuarit janë përcjellë ditën e sotme për në banesën e fundit në fshatin Zahaq të Pejës, ndërsa kryeministri, Albin Kurti, u dërgoi sot një telegram ngushëllimi familjarëve.

LEXO EDHE  FOTO/ “Kam hallin se më ngel ngrehur …”, zbardhen bisedat private mes deputetëve

“Ju shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta dhe bashkëndjejë me ju në këto ditë të rënda dhimbjeje e pikëllimi për familjen tuaj”, ka shkruar kryeministri Kurti në letrën e ngushëllimit.

Vanesa Koxha nga Kaçaniku i Kosovës ishte viktima e tretë me origjinë shqiptare nga përmbytjet në Gjermani.