Transportonin drogë, arrestohen 2 shqiptarë/ FOTO

Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar nga policia në Kestrinti, Igumenicë, duke transportuar me krahë 2 çanta që përmbanin 31 me pako me 33 kg 260 gram marijuanë.

Një person i tretë arriti të largohej me vrap duke u futur sërisht në tokë shqiptare. Të arrestuarve iu sekuestrua edhe një thikë e llojit “flutur”.

LEXO EDHE  Akuza për trafik dr*ge, arrestohen 2 shqiptarë në Itali

Gjithashtu sipas mediave greke, në Kostur është ndaluar një mjet që drejtohej nga një grek 56-vjeç.

Në brendësi të mjetit u gjetën dhe sekuestruan 5 çanta që përmbanin 30 pako me 58 kg 800 gram marijuanë. U sekuestrua celulari me një kartë SIM.