Greqi, dy shqiptarë i zënë rrugën bashkatdhetarit, e godasin me sqepar

Policia greke ne Larisa i ka vene pranga tre shqiptarve pas nje sherri midis tyre, ku nuk u kursye as perdorimi i armeve te ftohta.

Ngjarja ka ndodhur dje ne Tirnavou te qytetit te Larises ku dy prej tyre i zune rrugen me makine nje tjetri, duke e dhunuar ate me sqepar dhe demtuar xhamin e makines.

LEXO EDHE  Berisha i përgjigjet indirekt Yuri Kim: Do çlirojmë Shqipërinë nga fantazmat

Kjo ishte menyra e zgjidhjes se mosmarreveshjes midis tyre. Policia i ka vene pranga si dy shqiptaret qe sulmuan me sqepar, po ashtu edhe vete viktimen. Te tre jane dorezuar prokurorise se qytetit.