Xhudistja kosovare Distria Krasniqi siguron medalje Olimpike

Fitore e madhe për Kosovën në Lojërat Olimpike të “TOKIO 2020”, ku xhudistja Distria Krasniqi ka arritur të sigurojë medalje Olimpike.

Një arritje e madhe kjo për Kosovën ku xhudistja Krasniqi mundi në gjysmëfinale mongolezen, Urantsetseg Munkhabat. Pas Majlinda Kelmendit, në vitin 2016 tani më edhe Distria Krasniqi ka arritur të sigurojë medalje Olimpike.

LEXO EDHE  Europa League/ Një shqiptar gjen rrugën e rrjetës, ja të gjitha rezultatet e pjesëve të para

Tani, xhudistja nga Kosova do të dojë të sigurojë të Artën në finale.

Olimpiada e ka ngritur dje siparin dhe do të zgjasë deri në 8 gusht.