Vrasja në Romë, kush është shqiptari që u qëllua për vdekje me thikë (Emri)

Foto nga venngjarja

Një i ri shqiptar humbi jetën rreth mesnatës, në spital në Romë, pasi u godit me thikë në rrugë. Viktima është Atjon Lopçi, 26 vjeç.

I riu u godit me thikë gjatë një sherri me dy persona, në zonën Ostiense, rreth orës 13:30 të së Premtes. Pas sulmit, autorët, që dyshohet se janë shqiptarë, u larguan. I riu u godit në kurriz edhe bark.

LEXO EDHE  Lëvizja e Berishës, Noka dhe Balliu: Për një PD më të fortë, vendimi me votë

Mediat italiane bëjnë të ditur se shqiptari i plagosur është zvarritur për të dalë pranë sheshit “Gazometro” ku dhe është marrë për tu dërguar në spital. Aty, i është nënshtruar një ndërhyrje kirigjikale, që zgjati disa orë. Por, goditja me thikë ka rezultuar fatale dhe i plagosuri nuk ka mundur të mbijetojë.

Viktima raportohet se është me precedentë penalë.