Vjedhja e 4 mln eurove përmes mashtrimit në internet/ Lihen në qeli të arrestuarit

Të arrestuarit në gjykatë

Lihen në qeli të arrestuarit e operacionit “PHISHING”. Gjykata e Tiranës caktoi këtë të Shtunë masën e sigurisë së arrestit me burg për katër personat e vënë në pranga:

  • Donald Anu, 34 vjeç, shtetas i Kamerunit,  alias Ugochukëu  Emmanuel Emereibenu  39 vjeç, shtetas i Nigerisë;
  • Marie Goufan, 31 vjeçe, shtetase Kamerune, banuese në Tiranë;
  • Fatbardh Danja, 40 vjeç, banues në Tiranë;
  • Xhentil Kupe, 54 vjeç, banues në Tiranë.
LEXO EDHE  Pano Soko: 1 km rrugë 20 mln euro, Rama po i bën rrugët me fildish

Sipas hetimeve, këta persona, kanë ushtruar aktivitetin e tyre kriminal për rreth 2 vjet dhe së bashku me shtetas të paidentifikuar jashtë territorit të Republikës së Shqipërisë mund të kenë kryer mashtrime të pagesës nëpërmjet postës elektronike në një shumë prej rreth 4.000.000 eurosh.

Lexo edhe:

Vodhën 4 mln euro përmes mashtrimit në internet/ Katër të arrestuar dhe 8 në kërkim. Zbardhet skema