VIDEO/ Desh të gjuante penalltinë por me Pique nuk bëhet shaka, shihni si Manaj dorëzoi topin

Rei Manaj dëshironte me çdo kusht që të shënonte përsëri me Barcelonën në ndeshjen e tij të parë si titullar. Sulmuesi ia arriti qëllimit në minutën e 25 të sfidës me Gironan, por pak çaste më parë Gerrard Pique ia kishte hequr mundësinë për ta bërë një gjë të tillë.

Katalanasit fituan penallti dhe Manaj ishte i pari që shkoi te topi, duke pretenduar që të gjuante nga pika e bardhë, siç kishte bërë pak ditë më parë në ndeshjen ndaj Gimnastik të Tarragonës. Por këtë herë udhëzimet nga pankina ishin ndryshe dhe në stadium u dëgjua qartësisht të thirrej emri i Pike nga pjesëtarë të stafit teknik.

LEXO EDHE  VIDEO/ Pellegrini i hap rrugën përmbysjes së Romës, shikoni perlën e kapitenit të verdhekuqve

Manaj, i cili në të kaluarën nuk ka ngurruar edhe të përplaset me shokët e skuadrës për goditje të tilla, as që e provoi të bënte të njëjtën gjë me Pike.

Ai i dorëzoi topin në dorë menjëherë mbrojtësit të katalanasve i cili goditi nga pika e bardhë dhe shënoi. Për fat të mirë, Manaj mundi të ngushëllohej pak minuta më vonë, kur gjeti vetë rrugën e rrjetës duke dyfishuar shifrat.