Mbi 56 viktima dhe 5 të zhdukur nga përmbytjet në Kinë

Përmbytjet e ashpëra në Kinën qëndrore kanë shkaktuar një bilanc tepër tragjik. Të paktën 56 persona kanë humbur jetën, ndërsa 5 të tjerë mbesin të zhdukur.

Kjo është bërë e ditur nga Departamenti i Menaxhimit të Emergjencave në Provincën Henan. Bilanci i viktimave mund të përkeqësohet pasi ekipet e shpëtimit vijojnë ende operacionet e tyre.

LEXO EDHE  E pazakontë/ 61 vjeçari paguan dikë për ta vr*rë, ja arsyeja

Shirat e dendur kanë prekur mbi 7 milionë banorë përreth provincës Henan që prej 16 korrikut. Fatkeqësitë natyrore nuk përfundojnë këtu për Kinën. Tajfuni In-Fa pritet të zbresë në tokë, në lindje të Kinës, gjatë fundjavës.