Ish-zv. Ministri i Brendshëm rrihet me anëtarin e partisë në emisionin live (Video)

Në një television në Moldavi, dy zyrtarë shteti kanë përfunduar në një sherr, pas debatit të fortë. Bëhet fjalë për anëtarin e Partisë së Ndryshimit, Sergiu Tofilat, i cili u konfliktua me ish-zv.Ministrin e Brendshëm, Ghenadie Cosovan. Çdo gjë arriti këtu, pasi mes tyre pati akuza.

Mësohet se situata u acarua kur Cosovan e lagu me ujë Tofilat i cili iu kthye me grushte e më pas e hodhi në tokë. E gjithë kjo ngjarje e pakëndshme, u transmetua live në televizion teksa mediat moldave shkruajnë se pas emisionit ata i dhanë dorën njëri tjetrit.

LEXO EDHE  VIDEO/ Erdoganin e zë gjumi gjatë konferencës për shtyp

Tofilat ka kërkuar falje publike një ditë pas ngjarjes. Përmes një postimi në rrjete sociale ai thotë se dhuna është e papranueshme dhe mosmarrëveshjet nuk zgjidhen me mjete të tilla.

Më vjen keq për incidentin në televizionin Jurnal. Ishte një situatë në të cilën nuk dija t’i kontrolloja emocionet e mia dhe pendohem për atë që ndodhi. Dhuna është e papranueshme, mosmarrëveshjet nuk zgjidhen me mjete të tilla. Më vjen keq për këtë incident”, shkruan Tofilat.