Griezmann gati të largohet nga Barcelona

Antoine Griezmann mund të largohet nga Barcelona gjatë kësaj vere.

Sulmuesi francez nuk e nisi mirë eksperiencën në “Camp Nou” dhe për këtë, largimi i tij është më se i mundshëm. presidenti Joan Laporta ka pranuar se gjatë kësaj vere mund të ketë bisedime për ish-futbollistin e Atletico Madridit.

Ai e ka pranuar se e vlerëso

LEXO EDHE  Europa League/ Një shqiptar gjen rrugën e rrjetës, ja të gjitha rezultatet e pjesëve të para

Sipas mediave spanjolle n lartë Griezmannin, por nuk e ka konsideruar atë të pazëvendësueshëm

“Ne e vlerësojmë shumë Antoinen. Klubi e ka bërë një investim të madh për të dhe ne jemi të kënaqur me të. Mirëpo, afati kalimtar tashmë ka nisur dhe mund të ketë hapësirë për të biseduar edhe për Griezmannin”-theksoi Laporta.