Vllaznia mposhtet minimalisht nga AEL, Zogoviç shmang goleadën e qipriotëve

Vllaznia e ka mbyllur me një humbje minimale ndeshjen e saj të parë ndaj AEL Limasol në Qipro.

Skuadra shkodrane ka bërë një ndeshje të kujdesshme përballë vendasve që ishin favoritë për këtë duel, por i janë dashur edhe disa pritje të Zogoviç për të mbyllur këtë sfidë me një humbje minimale.

LEXO EDHE  Depay: Mezi po pres, të luaj me Messin ka qenë ëndërr për mua

Në fund, Kruja kishte të gjitha mundësitë të vendoste baraspeshën në shifra kur u shfaq i vetëm para portierit kundërshtar, por gjuajtja e tij me kokë ishte e lehtë dhe nuk arriti të dërgonte sferën në rrjetë duke shpërdoruar një mundësi të artë për të marrë një rezultat historik.