Sekuestrohen 350 kg kokainë në Pire, ngarkesa ishte fshehur në kokrrat e kafes (Video)

Policia Greke (ELAS) ka sekuestruar më shumë se 350 kg kokainë të fshehur në një dërgesë me kokrra kafe nga Guatemala në portin e Pireut.

Sipas mediave greke kokaina u gjet brenda 298 paketave dhe u vlerësua të vlente rreth 10 milion euro.

LEXO EDHE  Zjarret në Kosovë, shënohet viktima e parë

Ndërkohë deri më tani nuk është bërë asnjë arrestim në lidhje me operacionin e kontrabandës.