Rritet numri i rasteve të reja me koronavirus në Kosovë

Njëzet e tetë persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 të enjten në Kosovë.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, këto rezultate dolën nga 2 mijë e 577 testime.

18 pacientë u shëruan nga koronavirusi në 24 orët e fundit, raste aktive mbeten 114, ndërsa nuk u shënua asnjë rast i vdekjes nga COVID-19.

LEXO EDHE  Chelsea tregon forcën në derbin e Londrës, shkatërron në transfertë Tottenham-in

Që nga fillimi i pandemisë, në mars të vitit të kaluar, Kosova ka regjistruar gjithsej 107,954 raste me koronavirus.

Prej tyre, 2,265 pacientë kanë vdekur dhe 105,575 janë shëruar.