Përfshihet nga flakët shtëpia në Milot

Një shtëpi dy katëshe është përfshirë nga flakët e zjarrit në orët e vona të mbrëmjes së të mërkurës në Kurbin.

Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur në në Milot,Kurbin, ku ka rënë zjarr në banesën e shtetasit M.C..

Fatmirësisht nga flakët nuk ka të lënduar vetëm dëme materiale.

Informacioni paraprak:

LEXO EDHE  Parashikimi i motit për ditën e shtunë, 31 Korrik 2021

“Më datë 21.07.2021, rreth orës 23:45, në Milot,Kurbin, ka rënë zjarr në banesën e shtetasit M.C., ku ka vetëm dëme materiale.

Mënjëherë kanë shkuar në vendngjarje shërbimet e Policisë dhe zjarrëfikses.

Vijon puna nga grupi hetimor për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe për përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit”, thuhet në njoftimin e policisë.