Parashikimi i motit për ditën e premte, 23 Korrik 2021

Mot i kthjellët ka përfshirë vendin dhe kështu do të jetë edhe ditën e premte. Vranësira kalimtare parashikohen në mesditë përgjatë zonave malore.

Era do të fryjë nga veriperëndimi e verilindja e lehtë dhe mesatare në orët e mesditës kryesisht përgjatë bregdetit duke sjellë dhe shtim të dallgëzimit në forcën 4.

LEXO EDHE  Asnjë viktimë/ 37 raste të reja me Covid në 24 orët e fundit në Shqipëri! Harta

Temperaturat nuk do të pësojnë luhatje të forta. Më konkretisht në:

zonat malore 14°C deri në 30°C

zonat e ulëta 20°C deri në 34°C

zonat bregdetare 21°C deri në 33°C