PAMJE TË RËNDA/ Aksidenti me vdekje në Kamëz, arrestohet polici dhe i vëllai (Video)

Një efektiv policia dhe i vëllai i tij janë vënë në pranga lidhur me aksidentin me vdekje, ndodhur pas mesnatës në Kamëz. Ata akuzohen për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Pengimi për zbulimin e të vërtetës”.

Drejtoria Rajonale e SHÇBA Tiranë njoftoi arrestimin në flagrancë të punonjësit të policisë Inspektor R.M., 20 vjeç – punonjës policie pranë Komisariatit të Policisë Nr.4 Tiranë, dhe vëllait të tij – M.M., 22 vjeç.

“Arrestimi u krye pasi duke qarkulluar me mjetin tip ‘Benz’ në rrugën ‘Teuta’, në drejtim të rreth-rrotullimit të Frutikulturës-Kamëz, sot rreth orës 00:15, aksidentuan mjetin motoçikletë tip ‘Suzuki’, me drejtues një 26-vjeçar (me iniciale F.H.), i cili ka humbur jetën menjëherë si pasojë e përplasjes”, njoftoi SHÇBA.

LEXO EDHE  Plehrat bëjnë "pis" Armando Subashin e Fierit, anulon tenderin e tretë "300 mijë euro për mjetet e pastrimit"

Materialet hetimore janë referuar në Prokurorinë Pranë Gjykatës Shkallës Parë Tiranë për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Pengimi për zbulimin e të vërtetës”, shtuan të njëjtat burime.