FOTO/ Minibusi del nga rruga, vdes shoferi, plagosen 8 të tjerë

Një aksident është regjistruar ditën e sotme në Capri. Një minibus ka dalë nga rruga duke u përplasur për disa metra me barrierat mbrojtëse.

Ngjarja ka ndodhur në zonën e plazhit në afërsi të “Marina Grande”.

Të paktën 28 persona janë lënduar katër prej të cilëve janë në gjendje të rëndë, ndërsa si pasojë e përplasjes shoferi i minibusit ka humbur jetën.

LEXO EDHE  Shkencëtarët të shqetësuar për “zonën e vdekur” në Gjirin e Meksikës

Sakaq helikopterët, policia dhe shërbimet e emergjencë kanë mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes për ti ardhur në ndihmë të plagosurve.