Spastrim i madh te Liverpool, Klopp urdhëron shitjen e Shaqirit dhe 4 të tjerëve

Mbushja e arkave. Ky është objektivi për Liverpool-in në merkato.

Të Kuqtë duhet të grumbullojnë rreth 60-70 milionë sterlina dhe për këtë arsye  janë të gatshëm të nxjerrin në shitje disa lojtarë që konsiderohen të tepërt.

LEXO EDHE  Prezervativi e ndihmoi të fitonte medalje/ Atletja i çudit të gjithë

Sipas Liverpool Eço, objektivi i Klopp është të shiten Nat Phillips, Harry Wilson, Divock Origi, Neco Williams dhe Xherdan Shaqiri.